Sunday 19th of January 2025
Lekker en leuk -
Lekker en leuk
|
Geschreven door Moetly
|
maandag 08 juni 2009 23:25 |
Pindasoep
Ingrediënten van Pindasoep • 1 prei • 30 gram boter of margarine • 1 theelepel sambal oelek • 1 liter kippenbouiilon (van een blokje) • 6 eetlepels pindakaas • 2 eetlepels ketjap manis • 1 blikje mais • 50 gram taugé • 2 á 3 kipfilets (of drumsticks of over gebleven kip van de vorige dag)
Bereidingswijze van Pindasoep Maak van kippenbouillonblokjes 1 liter kippenbouillon en gaar de kipfilets daar in.
Maak de prei schoon en snijd deze in smalle ringen en was ze erg goed. Smelt de boter in een pan en bak de prei ca. 2 minuten. Voeg de sambal toe. Schenk de bouillon erbij en breng de massa aan de kook. Laat de soep even doorkoken.
Roer de pindakaas los met de ketjap en iets van de hete soep. Roer dit mengsel vervolgens door de soep. Doe de fijn gesneden gare kipfilet er in.
Warm de soep goed door. Was de taugé en verwijder blubberige stukjes. Doe de taugé op het laatst door de soep samen met een blikje maïs (eerst uit laten lekken!).
Garneer met wat pinda's en serveer de soep met stokbrood of Turks brood en wat pinda's Eventueel kun je nog voor wat extra pit een teentje of 3 knoflook uitpersen en mee laten koken.
|
Plaats reactie
Wie is online?
We hebben 24 gasten online
Powered by Colani.
Designed by: Free Joomla 1.5 Template, ftp manager. Valid XHTML and CSS.